Monday Jul 06 Mon Jul 06
Tuesday Jul 07 Tue Jul 07
Wednesday Jul 08 Wed Jul 08
Thursday Jul 09 Thu Jul 09
Friday Jul 10 Fri Jul 10
Saturday Jul 11 Sat Jul 11
Sunday Jul 12 Sun Jul 12
Cycle 45 min-Weight Loss 06:00 - 06:45 Tyler Robinson 
Row 30min-Endurance 06:00 - 06:30 Darius Jackson 
Strider 45min-Weight Loss 07:30 - 08:15 Tyler Robinson 
Shape (Upper Body Focus) 09:30 - 10:30 Tracey Gaither 
Iron Cardio (Upper body + Core) 10:00 - 11:00 Rachel Silverman 
Strider 45min-Weight Loss 11:00 - 11:45 Danielle Bryant 
HIIT Full Body Circuit + Cycle (Upper Focus) 12:00 - 13:00 Tracey Gaither 
Shape (Upper Body Focus) 15:00 - 16:00 Danielle Bryant 
Strider 45min-Resistance 16:15 - 17:00 Karen Buttacavoli 
Row 20min-HIIT 17:15 - 17:35 Karen Buttacavoli 
Cycle 45 min-Weight Loss 17:30 - 18:15 Wendy Thompson 
Strider 30min-HIIT 18:30 - 19:00 Wendy Thompson 
Cycle-20min 05:00 - 05:20 Rachel Silverman 
Row 20min-HIIT 05:40 - 06:00 Rachel Silverman 
Cycle 45 min-Weight Loss 06:00 - 06:45 Karen Buttacavoli 
Strider 30min-Resistance 06:15 - 06:45 Rachel Silverman 
Cycle 30min-Resistance 07:00 - 07:30 Rachel Silverman 
Row 30min-LIIT 07:00 - 07:30 Rachel Silverman 
Row 30min-Weight Loss 07:00 - 07:30 Tyler Robinson 
Row 20min-HIIT 07:45 - 08:05 Tyler Robinson 
Row 20min-LIIT 08:30 - 08:50 Darius Jackson 
Strider 45min-Resistance 08:30 - 09:15 Karen Buttacavoli 
Cycle 45 min-Weight Loss 09:00 - 09:45 Melodye Wintemute 
Row 30min-Weight Loss 09:00 - 09:30 Darius Jackson 
Strider-20min 10:00 - 10:20 Melodye Wintemute 
Cycle 45min-Resistance 10:00 - 10:45 Karen Buttacavoli 
Cycle 45min-Resistance 11:00 - 11:45 Melodye Wintemute 
Row 20min-Weight Loss 11:00 - 11:20 Karen Buttacavoli 
Strider 30min-LIIT 11:00 - 11:30 Danielle Bryant 
HIIT Full Body Circuit + Strider (Lower Focus) 12:00 - 13:00 Tracey Gaither 
Strider 30min-Endurance 14:15 - 14:45 Sue Arevalo 
Cycle 30min-Resistance 15:00 - 15:30 Sue Arevalo 
Cycle 30min-HIIT 16:15 - 16:45 Melodye Wintemute 
Row 20min-HIIT 17:00 - 17:20 Melodye Wintemute 
Cycle 45 min-Weight Loss 17:30 - 18:15 Wendy Thompson 
Row 30min-Resistance 18:30 - 19:00 Wendy Thompson 
Strider 45min-Resistance 05:00 - 05:45 Ashley Pyka 
Cycle 45 min-Weight Loss 06:00 - 06:45 Tyler Robinson 
Iron Cardio (Upper body + Core) 06:00 - 07:00 Ashley Pyka 
Row 30min-Weight Loss 06:00 - 06:30 Darius Jackson 
Strider 45min-Weight Loss 07:30 - 08:15 Tyler Robinson 
Shape (Upper Body Focus) 09:30 - 10:30 Austin Pyka 
Strider 45min-Weight Loss 11:00 - 11:45 Danielle Bryant 
Shape (Upper Body Focus) 15:00 - 16:00 Danielle Bryant 
Cycle 45 min-Weight Loss 16:15 - 17:00 Karen Buttacavoli 
Strider 30min-Resistance 17:15 - 17:45 Karen Buttacavoli 
Cycle 45 min-Weight Loss 17:30 - 18:15 Wendy Thompson 
Row 20min-Weight Loss 18:30 - 18:50 Wendy Thompson 
HIIT Full Body Circuit + Cycle (Upper Focus) 05:00 - 06:00 Rachel Silverman 
Strider 45min-Resistance 05:00 - 05:45 Ashley Pyka 
Cycle 45min-Resistance 06:00 - 06:45 Karen Buttacavoli 
Shape (Lower Body Focus) 06:00 - 07:00 Ashley Pyka 
Strider 45min-Resistance 06:00 - 06:45 Rachel Silverman 
Cycle 30min-Weight Loss 07:00 - 07:30 Rachel Silverman 
Row 30min-HIIT 07:00 - 07:30 Ashley Pyka 
Cycle 30min-HIIT 07:45 - 08:15 Ashley Pyka 
Row 20min-Weight Loss 08:30 - 08:50 Darius Jackson 
Row 30min-Weight Loss 09:00 - 09:30 Darius Jackson 
Strider 30min-Resistance 09:00 - 09:30 Austin Pyka 
Row 20min-HIIT 09:45 - 10:05 Austin Pyka 
Cycle 45 min-Weight Loss 10:00 - 10:45 Karen Buttacavoli 
Cycle 45 min-Weight Loss 11:00 - 11:45 Sue Arevalo 
Row 30min-HIIT 11:00 - 11:30 Karen Buttacavoli 
Strider 30min-Weight Loss 11:00 - 11:30 Danielle Bryant 
Cycle-20min 12:00 - 12:20 Sue Arevalo 
Strider 30min-Weight Loss 12:00 - 12:30 Karen Buttacavoli 
Strider-20min 12:45 - 13:05 Sue Arevalo 
Shape (Lower Body Focus) 15:00 - 16:00 Tracey Gaither 
Cycle-20min 15:15 - 15:35 Melodye Wintemute 
Cycle 45min-Resistance 16:00 - 16:45 Melodye Wintemute 
Row 30min-Resistance 16:00 - 16:30 Monica Bandini 
Row 30min-Weight Loss 17:00 - 17:30 Monica Bandini 
Cycle 45min-Resistance 17:30 - 18:15 Wendy Thompson 
Cycle-20min 18:30 - 18:50 Wendy Thompson 
Cycle 45min-Resistance 05:00 - 05:45 Ashley Pyka 
Iron Cardio (Full Body Focus) 06:00 - 07:00 Ashley Pyka 
Row 30min-Weight Loss 06:00 - 06:30 Darius Jackson 
Cycle 45 min-Weight Loss 07:00 - 07:45 Rachel Silverman 
Row 30min-Weight Loss 07:00 - 07:30 Monica Bandini 
Row 30min-HIIT 08:00 - 08:30 Rachel Silverman 
Cycle 45min-Resistance 08:30 - 09:05 Melodye Wintemute 
Row 30min-LIIT 09:00 - 09:30 Monica Bandini 
Shape (Upper Body Focus) 09:30 - 10:30 Austin Pyka 
Cycle-20min 09:45 - 10:05 Ashley Pyka 
Row 20min-HIIT 10:30 - 10:50 Monica Bandini 
Row 30min-Resistance 11:00 - 11:30 Monica Bandini 
HIIT Full Body Circuit + Row (Core Focus) 06:00 - 07:00 Rachel Silverman 
Cycle 45min-Resistance 07:00 - 07:45 Rachel Silverman 
Strider 30min-HIIT 08:00 - 08:30 Rachel Silverman 
Cycle 45 min-Weight Loss 08:30 - 09:15 Wendy Thompson 
Cycle 45 min-Weight Loss 09:30 - 10:15 Sue Arevalo 
Strider 45min-Weight Loss 09:30 - 10:15 Wendy Thompson 
Cycle 45min-Resistance 08:30 - 09:15 Sue Arevalo 
Strider 45min-Weight Loss 09:30 - 10:15 Sue Arevalo