Monday Aug 08 Mon Aug 08
Tuesday Aug 09 Tue Aug 09
Wednesday Aug 10 Wed Aug 10
Thursday Aug 11 Thu Aug 11
Friday Aug 12 Fri Aug 12
Saturday Aug 13 Sat Aug 13
Sunday Aug 14 Sun Aug 14
Cycle 20min 06:00 am - 06:20 am Tyler Robinson 
 
Cycle 20min 06:30 am - 06:50 am Tyler Robinson 
 
Cycle 30min 07:00 am - 07:30 am Tyler Robinson 
 
Strider 20min 07:45 am - 08:05 am Tyler Robinson 
 
 
 
Cycle 30min 08:30 am - 09:00 am Nicole Brown 
 
 
 
Strider 30min 09:15 am - 09:45 am Nicole Brown 
 
Cycle 20min 10:00 am - 10:20 am Nicole Brown 
Strider 45min 11:00 am - 11:40 am Danielle Brown 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strider 20min 03:30 pm - 03:50 pm Karen Buttacavoli 
Core Strength Class 04:00 pm - 04:50 pm Darion Craig 
 
Strider 45min 04:15 pm - 05:00 pm Karen Buttacavoli 
 
 
 
Cycle 45min 05:30 pm - 06:15 pm Wendy Thompson 
Cycle 20min 06:30 pm - 06:50 pm Chris Chilcott 
Row 30min 06:30 pm - 07:00 pm Wendy Thompson 
Cycle 30min 07:00 pm - 07:30 pm Chris Chilcott 
 
Cycle 45min 06:00 am - 06:45 am Nicole Brown 
Strider 15min 06:15 am - 06:30 am Tyler Robinson 
 
Strider 45min 06:45 am - 07:30 am Tyler Robinson 
 
 
Cycle 20min 07:45 am - 08:05 am Tyler Robinson 
 
 
Cycle 20min 08:20 am - 08:40 am Tyler Robinson 
Strider 45min 08:30 am - 09:15 am Nicole Brown 
 
Cycle 45min 09:00 am - 09:45 am Melodye Wintemute 
 
 
 
Strider 20min 10:00 am - 10:20 am Melodye Wintemute 
Strider 30min 11:00 am - 11:30 am Danielle Brown 
 
 
 
 
 
 
 
Cycle 30min 02:15 pm - 02:45 pm Sue Arevalo 
 
Cycle 30min 03:00 pm - 03:30 pm Sue Arevalo 
Strider 30min 03:15 pm - 03:45 pm Melodye Wintemute 
 
Cycle 30min 04:00 pm - 04:30 pm Melodye Wintemute 
Heavy Metal Strength Class 04:00 pm - 04:50 pm Darion Craig 
 
 
Cycle 20min 04:45 pm - 05:05 pm Melodye Wintemute 
 
 
 
 
 
 
Cycle 45min 06:00 am - 06:45 am Tyler Robinson 
 
 
 
Cycle 30min 07:00 am - 07:30 am Tyler Robinson 
 
Strider 30min 07:45 am - 08:15 am Tyler Robinson 
 
 
 
Cycle 60min 08:30 am - 09:30 am Nicole Brown 
 
 
 
 
 
 
Strider 20min 11:00 am - 11:20 am Danielle Brown 
 
Strider 20min 11:30 am - 11:50 am Danielle Brown 
 
Strider 20min 12:15 pm - 12:35 pm Melodye Wintemute 
 
Strider 45min 12:45 pm - 01:30 pm Melodye Wintemute 
Cycle 30min 01:45 pm - 02:15 pm Melodye Wintemute 
 
 
 
 
 
Body Building + Core Strength Class 04:00 pm - 04:50 pm Darion Craig 
Strider 20min 04:00 pm - 04:20 pm Karen Buttacavoli 
 
Strider 30min 04:30 pm - 05:00 pm Karen Buttacavoli 
 
Strider 30min 05:15 pm - 05:45 pm Karen Buttacavoli 
Cycle 45min 05:30 pm - 06:15 pm Wendy Thompson 
Cycle 30min 06:30 pm - 07:00 pm Wendy Thompson 
 
 
Row 15min 07:10 pm - 07:25 pm Wendy Thompson 
Cycle 45min 06:00 am - 06:45 am Nicole Brown 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cycle 45min 11:00 am - 11:45 am Sue Arevalo 
Strider 30min 11:00 am - 11:30 am Danielle Brown 
 
Cycle 20min 12:00 pm - 12:20 pm Sue Arevalo 
 
Cycle 20min 12:30 pm - 12:50 pm Sue Arevalo 
 
 
 
Strider 30min 02:30 pm - 03:00 pm Melodye Wintemute 
 
Cycle 20min 03:15 pm - 03:35 pm Melodye Wintemute 
 
Cycle 20min 04:00 pm - 04:20 pm Melodye Wintemute 
HIIT Strength Class 04:00 pm - 04:50 pm Darion Craig 
 
Cycle 20min 04:30 pm - 04:50 pm Melodye Wintemute 
 
 
 
 
 
 
 
Cycle 45min 06:00 am - 06:45 am Chris Chilcott 
 
 
 
Cycle 20min 07:00 am - 07:20 am Chris Chilcott 
 
 
 
 
 
Cycle 30min 08:30 am - 09:00 am Nicole Brown 
 
 
Cycle 20min 09:10 am - 09:30 am Nicole Brown 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cycle 45min 07:30 am - 08:15 am Sue Arevalo 
 
Row 20min 08:00 am - 08:20 am Wendy Thompson 
 
 
Cycle 45min 08:30 am - 09:15 am Wendy Thompson 
Strider 30min 08:30 am - 09:00 am Sue Arevalo 
 
 
 
Strider 45min 09:30 am - 10:15 am Wendy Thompson 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cycle 60min 08:15 am - 09:15 am Sue Arevalo 
 
 
 
 
 
 
Strider 45min 09:30 am - 10:15 am Sue Arevalo